„Komornicze Allegro” niedługo zaczyna działalność – aukcje będą ogromną okazją dla kupujących!

Lombard Pożyczki to skup sprzedaż pożyczki online chwilówki wszystko online

„Komornicze Allegro” niedługo zaczyna działalność – aukcje będą ogromną okazją dla kupujących!

W przeciągu kolejnych 6 miesięcy ma ruszyć portal licytujacy ruchomości zajęte przez komornika. Polacy niecierpliwie czekają na uruchomienie portalu, który będzie dawał możliwość zakupu przedmiotów w okazyjnych cenach.

„Komornicze Allegro” niedługo zaczyna działalność – aukcje będą ogromną okazją dla kupujących!

W ciągu najbliższych 6 miesięcy ma zacząć działalność nowy portal aukcyjny, na którym będą możliwe do kupienia ruchomości zajęte przez komornika od dłużników. W planach „komornicze Allegro” miało funkcjonować już ponad rok, jednak jak zwykle Krajowa Rada Komornicza tłumaczy się brakiem pieniędzy na wdrożenie i utrzymanie systemu. Jeśli portal faktycznie ruszy, będzie można na nim kupić ruchomości w okazyjnych cenach, co powinno zwracać uwagę potencjalnych kupujących.

„Komornicze Allegro” będzie okazją dla kupujących

Na stronie Krajowej Rady Komorniczej można znaleźć informację: „Krajowa Rada Komornicza uprzejmie informuje, że trwają intensywne prace nas systemem teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne. System e-licytacji zostanie uruchomiony w ciągu sześciu miesięcy.” Podobne portale funkcjonują między innymi na Litwie i Węgrzech, gdzie cieszą się ogromną popularnością. Portal aukcyjny będzie działał na podobnych zasadach jak popularne Allegro – po przeprowadzeniu rejestracji wymagającej podania danych osobowych, numeru i serii dowodu osobistego i numeru PESEL, można będzie zacząć licytację różnorodnych przedmiotów. Warunkiem jest wpłacenie rękojmi w wysokości 10% ceny wywoławczej przedmiotu. Na aukcjach pojawi się to, co komornicy zajęli dłużnikom – meble, samochody, biżuteria, antyki czy sprzęt elektroniczny. Na razie Krajowa Rada Komornicza planuje licytować tylko ruchomości, jednak zapowiada że na portalu aukcyjnym znajdą się również nieruchomości – zarówno domy i mieszkania jak i same działki.

„Komornicze Allegro” ma podnieść wpływy z akcji komorniczych

Komorniczy portal aukcyjny ma być metodą na powiększenie wpływów pochodzących z aukcji komorniczych. W ostatnich 5 latach dochody z licytacji komorniczych ruchomości stale maleją i wynoszą obecnie 0,7% przychodu ze wszystkich egzekucji. Przy odpowiednio przeprowadzonej promocji serwisu, da on szansę na dotarcie do szerokiego grona osób zainteresowanych kupnem ruchomości. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na dokonanie zakupu i to bez wychodzenia z domu. Dziś zakupy na komorniczych licytacjach są możliwe, jednak głównie dla osób mieszkających w danym rewirze komorniczym, inni o aukcjach nie wiedzą lub nie opłaca się im na nie wybierać . Aukcje pozwolą również na sprzedaż używanych przedmiotów, które nie zawsze łatwo znajdują nowych właścicieli. Zadowoleni będą komornicy, ale także dłużnicy i ich wierzyciele, ponieważ dzięki sprawnie przeprowadzonym licytacjom, zmniejszy się poziom zadłużenia Polaków.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments