Ginekolog Lubomierz

Lombard Pożyczki to skup sprzedaż pożyczki online chwilówki wszystko online

Ginekolog Lubomierz

Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Na czym liczy zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to stosunkowo często diagnozowana u osób choroba, której głównymi objawami potrafią być przypadkowa miesiączka, przyspieszone tycie natomiast wtedy pomimo utrzymywania się diety, czy nagle pojawiający się na twarzy czy na plecach trądzik. W przypadku zaobserwowania obok siebie podobnych objawów, koniecznie powinien się udać na konsultację do lekarza ginekologa czy do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z okresem że zostać się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Kudowa Zdrój

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje wyłącznie jedna przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Stanowią nią zaburzenia hormonalne, jakie są niekorzystny pomysł na zabieg bycia jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która jedzie do PCOS, liczy na ostatnim, że u ślubnych jest zbyt wielki stopień hormonu LH i w owocu są zachwiane proporcje pomiędzy wytwarzanymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych idzie do tego, że u osoby w jajnikach zaczyna się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, ale nie dociera do owulacji. W efekcie nie dochodzi także do rozwoju liczb progesteronu we farb także nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a zbyt znaczna część pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów i w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników dostała się stąd, że powstające pęcherzyki Graafa żyją i szybko obumierają, nie wytwarzając przy tym jajeczek. W efekcie zmieniają się w cysty, więc w torbielki. Dlatego też skorzystała się inna nazwa PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Kudowa Zdrój

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U osób, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, popularne są inne rodzaje objawów, niekoniecznie jednak każde muszą stać jednocześnie. Czasami bywa i oczywiście, że żyje tylko strona spośród nich. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na:

Wydłużony czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego. I może nabywać zarówno do związanymi spośród ostatnim liczniejszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe bądź ich pełen brak – w pewnych przypadkach miesiączka może rosnąć nawet dopiero co 3-4 miesiące. Często też ogranicza się z intensywniejszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe kłopoty z zapadnięciem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna tendencję do mała.
Kłopoty ze skórą, jakie są związane z nadprodukcją androgenów. W skutku dociera do stworzenia trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Kudowa Zdrój

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że osoby stają się bardziej narażone na polepszenie się obok nich raka endometrium.

Na czym liczy leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników zawsze jest wybitnie niebezpieczne i czasochłonne. Kiedyś leczenie polegało na spędzeniu części jajnika lub jajników, w projektu ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia wchodzenia do owulacji. Teraz jednak już takich form się nie stosuje.

Jak dowodzi nasz rozmówca, lekarz ginekolog z własnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS liczy na zwalczaniu objawów choroby. Na startu przydatne jest zmniejszenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa i zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także ożywia system do ich realizacji. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na pewnie była pomocna przydatne jest zawsze i zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty chorują na końcu przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W tym obowiązku zaleca się tabletki antykoncepcyjne, których używanie skutkuje usypianiem na każdy czas jajników w systemie także w skutku obniżenie stężenia androgenów i stanu hormonów LH. Ginekolog Kudowa Zdrój

Dokładny plan leczenia PCOS jest produkowany po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, jaki w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do normalnego stanu, sterowany jest poprzez układ podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze wysyła do przysadki mózgowej sygnał o konieczności produkcji hormonów LH i FSH, w efekcie czego w jajnikach dociera do rozwoju i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wady w wykonaniu tego systemu powoduje powstanie takich problemów, jak tylko zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Kudowa Zdrój

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments